Україна масово експортує картоплю в Білорусь за низькими цінами, що може привести до дефіциту овоча на внутрішньому ринку взимку. При цьому ціни на картоплю в країні злетять в рази.

Фермери Білорусі зібрали погані врожаї картоплі, тому з країни-експортера держава перетворилася в імпортера. У 2021 році Білорусь вперше за багато років почала закуповувати картоплю в інших країнах, в тому числі і в Україні. На внутрішньому білоруському ринку оптові ціни на картоплю досягають на даний момент $0,30/кг (близько 8 гривень).
В Україні Білорусь закуповує великі партії овоча за цінами близько $ 0,06-08 (1,60 гривень). Однак експерти відзначають, що українські аграрії також скаржаться на погані врожаї картоплі, коренеплоди вродили дрібні і низької якості. У минулі роки картоплю такого розміру і якості відправляли на корм худобі і на виробництво крохмалю, але в 2021 році припадає поставляти на зовнішній і внутрішній ринок. За кілька місяців поточного року Україна експортувала в Білорусь понад 15 тисяч тонн картоплі. Також на експорт до Білорусі відправляють картопля Єгипет, Росія, Азербайджан, Північна Македонія і Німеччина.
Нагадаємо, в Україні стрімко зростають ціни на картоплю. Експерти розповіли, які сорти краще закупити на зиму.
Популярні зараз
Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки
В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП
Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ
На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)