Today.ua

Україні доведеться повністю скасувати субсидування тарифів на електроенергію

Україна не має іншого виходу, окрім як повністю скасувати перехресне субсидування в комунальних тарифах. Якщо країна хоче процвітати і розвиватися, залучати інвестиції з-за кордону, то населення повинно платити за електроенергію за тими ж тарифами, що і жителі провідних країн ЄС.

В Україні на сьогоднішній день тарифи на електроенергію в чотири рази нижче, ніж в країнах Європейського Союзу. Так, якщо в Німеччині вартість електрики становить приблизно 0,37 долара за кВт-год, у Франції - 0,22 долара, в Польщі 0,19 долара, то в Україні домогосподарства платять по 1,68 гривні або 0,06 долара США. З 1 жовтня тариф для більшості українців знизять до 1,44 гривні або 0,05 долара.

Спеціальний економічний радник одного з найбільших транснаціональних фінансових конгломератів Citigroup Віллем Буйтер впевнений, що Україна якомога швидше повинна ліквідувати перехресне субсидування комунальних платежів для населення. Це єдиний спосіб, на думку американського експерта, щоб поліпшити інвестиційний клімат в країні.

"Припинення перехресного субсидування - необхідна умова для створення ділового та інвестиційного клімату, який дозволить Україні, нарешті, реалізувати свій потенціал розвитку, зростання і процвітання", - заявив представник Citigroup щодо тарифів на електроенергію в Україні.

Експерт порівняв енергетичну систему України з руїнами, які не здатні витримати перехід до сталого розвитку. Відзначимо, що в Україні з 1 жовтня 2021 року по 1 травня 2022 року діятиме знижений тариф на електроенергію для побутових споживачів, які використовують не більше 250 кВт-год на місяць.

Як зміняться тарифи на електрику після зазначеної дати, ніхто не знає, цілком можливо, що влада держави підуть рекомендацій Citigroup.

Нагадаємо, раніше стало відомо, як зміняться в Україні тарифи на електроенергію з 1 вересня 2021 року. Скільки доведеться платити українцям за світло?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ