Україна відмовилася будувати нове житло замість зруйнованого: як отримати компенсацію за квартиру

Автор: Леся Ловіцька

Україна відмовилася будувати нове житло для громадян, чиї будинки та квартири пошкоджені чи зруйновані. Стало відомо, як отримати компенсацію за нерухомість, яка постраждала через повномасштабну війну з російськими окупантами.

Україна відмовилася будувати нове житло замість зруйнованого: як отримати компенсацію за квартиру - today.ua

Заступник голови Міністерства відновлення Олександра Азархіна повідомила, що держава видаватиме компенсацію житловими сертифікатами, тобто грошима. Чиновниця уточнила, що у Верховній Раді готовий до розгляду у другому читанні законопроект №7198, у якому врахували позицію відомства. Там наполягали, щоб надати вибір людям, які втратили житло. У першій редакції передбачалося будівництво нових будинків та заселення туди українців. Але зараз зробили вибір на користь іншої моделі.

Держава видаватиме грошові сертифікати на суми, що дорівнюють вартості втраченого житла. Громадяни самі розпоряджатимуться цими коштами. У них буде можливість купити квартиру на первинному чи вторинному ринку, або купити будівельні матеріали та побудувати приватні будинки.

"Також передбачена можливість у разі втрати приватного будинку на цій ділянці отримати компенсацію за будівельні матеріали та роботи з будівництва будинку на місці зруйнованого", - зазначила Азархіна.

Популярні зараз

Сергій Притула показав рідкісне фото старшого сина та привітав його з днем народження

Арсеній Яценюк назвав головну умову перемоги України у війні з Росією

“Укрпошта“ до кінця 2024 року не підвищуватиме тарифи, - Смілянський

Військовозобов'язані отримуватимуть нові повістки у ТЦК із QR-кодом

Житловий сертифікат дійсний протягом п'яти років. Українці зможуть обирати нове житло в будь-якому регіоні країни, окрім окупованих ітих, де йдуть бої.

Україна відмовилася будувати нове житло замість зруйнованого: як отримати компенсацію за квартиру

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вказано, що якщо суми на придбання нерухомості буде недостатньо, громадяни можуть додати власні кошти.

Раніше стало відомо, що в Україні змінилися правила виплати компенсацій за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.