Україна відмовилася будувати нове житло замість зруйнованого: як отримати компенсацію за квартиру

Україна відмовилася будувати нове житло для громадян, чиї будинки та квартири пошкоджені чи зруйновані. Стало відомо, як отримати компенсацію за нерухомість, яка постраждала через повномасштабну війну з російськими окупантами.

Україна відмовилася будувати нове житло замість зруйнованого: як отримати компенсацію за квартиру - today.ua

Заступник голови Міністерства відновлення Олександра Азархіна повідомила, що держава видаватиме компенсацію житловими сертифікатами, тобто грошима. Чиновниця уточнила, що у Верховній Раді готовий до розгляду у другому читанні законопроект №7198, у якому врахували позицію відомства. Там наполягали, щоб надати вибір людям, які втратили житло. У першій редакції передбачалося будівництво нових будинків та заселення туди українців. Але зараз зробили вибір на користь іншої моделі.

Держава видаватиме грошові сертифікати на суми, що дорівнюють вартості втраченого житла. Громадяни самі розпоряджатимуться цими коштами. У них буде можливість купити квартиру на первинному чи вторинному ринку, або купити будівельні матеріали та побудувати приватні будинки.

"Також передбачена можливість у разі втрати приватного будинку на цій ділянці отримати компенсацію за будівельні матеріали та роботи з будівництва будинку на місці зруйнованого", - зазначила Азархіна.

Житловий сертифікат дійсний протягом п'яти років. Українці зможуть обирати нове житло в будь-якому регіоні країни, окрім окупованих ітих, де йдуть бої.

Україна відмовилася будувати нове житло замість зруйнованого: як отримати компенсацію за квартиру

Вказано, що якщо суми на придбання нерухомості буде недостатньо, громадяни можуть додати власні кошти.

Раніше стало відомо, що в Україні змінилися правила виплати компенсацій за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

ДЖЕРЕЛОinterfax.com.ua