Україна може відновити імпорт електроенергії з Білорусі та РФ

Українцям розповіли, за яких умов держава може відновити імпорт електроенергії з Білорусі та Росії. У НКРЕКУ розповіли про плани, які будуть реалізовані в критичному випадку.

Україна може відновити імпорт електроенергії з Білорусі та РФ - today.ua

Саботаж з накопиченням запасів палива та неготовність України до нового опалювального сезону можуть змусити владу країни відновити в жовтні поточного року імпорт електроенергії з Білорусі та Російської Федерації.

Член НКРЕКУ Ольга Бабій уточнила, що питання про скасування або продовження заборони на імпорт електроенергії з РФ і Білорусі вирішується спільно з Міністерством енергетики України.

"Міненерго стверджує так званий Прогнозний енергетичний баланс України, в якому враховує готовність атомних електростанцій виробляти певну кількість електричної енергії, запаси вугілля на складах, готовність до генерації, обсяги ВДЕ. Укренерго розраховує потребу в електроенергії. Якщо воно скаже, що в енергосистемі протягом опалювального сезону буде не вистачати електроенергії, ми будемо приймати відповідне рішення", - розповіла про тонкощі прийняття рішень в енергетичній сфері України Ольга Бабій.

Україна може відновити імпорт електроенергії з Білорусі та РФ В умовах, що склалися українські виробники електроенергії повинні забезпечувати запаси ресурсу та не допустити саботажу виробництва. В іншому випадку, на Україну чекають негативні наслідки, а саме, виникне дефіцит енергоресурсів та його потрібно буде покривати за рахунок імпорту.

Нагадаємо, в Україні підвищать тарифи на електроенергію для побутових споживачів. Як і коли зміниться вартість електрики?