Україна встановила рекорд за обсягами експорту меду за кордон

Десятки тисяч тонн українського меду експортується в країни Європи і в США, де стандарти якості для харчових продуктів дуже високі. Бджолярам України вдалося зупинити масову загибель бджолосімей і наростити виробництво меду та продуктів бджільництва. Про це розповіли в громадській організації Ukrainian Agribusiness Club (UAC).

Україна встановила рекорд за обсягами експорту меду за кордон - today.ua

За 2020-ий рік Україна встановила рекорд за обсягами експорту меду за кордон, такої кількості солодкого продукту країна не продавала в інші держави за всю свою історію. Експортовано було близько 81 тисячі тонн високоякісного бджолиного меду.

Найбільшим імпортером меду українського виробництва в 2020 році стала Польща, в цю країну з України було ввезено 26 відсотків від загального обсягу українського експорту. Ще 19 відсотків меду в України закупила Німеччина, по 10 відсотків імпортували США і Бельгія. У Латвії Україна продала близько 6 відсотків від загального обсягу.

Україна встановила рекорд за обсягами експорту меду за кордон Експерти відзначають, що завдяки злагодженій роботі українських бджолярів і аграріїв в країні вдалося зупинити масову загибель бджолосімей, яка спостерігалася раніше. В агросекторі відмовилися від застосування в вирощуванні сільськогосподарської продукції фальсифікованих препаратів, які негативно впливають на навколишнє середовище і на здоров'я людей.

Варто відзначити, що Україна опинилася в трійці лідерів з експорту ячменю на світовий ринок.