Українців попереджають про швидкий обвал курсу національної валюти. Причиною цього стане зниження попиту на продукцію українського виробництва в світі.
Тенденція до втрати інтересу на світовому ринку до металургійної та аграрної продукції, яка виробляється в Україні і йде на експорт, триває вже досить довго. Після періоду зростання цін в четвертому кварталі 2020 року, спостерігається планомірне зниження попиту і закупівельної вартості металургійної продукції та кукурудзи.
В середині серпня 2021 року ф'ючерси на руду з 62%-вим вмістом заліза в Сінгапурі подешевшали на 10% - до $134 за тонну. Цей показник зниження є мінімальним за останні вісім місяців. Вартість ф'ючерсів на Даляньській сировинній біржі за підсумками торгів у четвер, 19 серпня, як свідчать дані Bloomberg, опустилася відразу на 6,2%.
Український економічний експерт Борис Кушнірук закликав владу України відкоригувати річні фінансові плани з урахуванням того, що експортна виручка значно впаде. Національний банк повинен бути готовим до значного обвалення цін на основні українські експортні товари. Все це негативно позначиться на наповнюваності бюджету держави, погіршить умови для здійснення зовнішніх запозичень і прискорить падіння курсу гривні.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Уряд навіть при реалізації самих негативних економічних і політичних сценаріїв має забезпечити контрольоване ослаблення курсу гривні до 29-30 гривень за долар до кінця наступного року", - зазначив Кушнірук.
Нагадаємо, раніше аналітики дали прогноз щодо змін курсу долара в Україні до кінця поточного року.