В Україні планують узаконити відчуження нерухомості громадян з метою відновлення країни. Стало відомо, що на ділянках, які перейдуть у власність держави, будуть збудовані об'єкти критичної інфраструктури.
В українців хочуть відчужувати чи вилучати ділянки землі та інші об'єкти нерухомого майна для будівництва чи реконструкції об'єктів критичної інфраструктури. При цьому судове рішення чи згода власника для цього не потрібні. Про це вказано у законопроекті №8225 на сайті Верховної Ради України.
Що зміниться для українців
Дія законопроекту не поширюватиметься на всі об'єкти нерухомого майна. Інтерес для держави становлять лише ті, які фахівці визначать як необхідні для будівництва, реконструкції чи відновлення об'єктів критичної інфраструктури.
За словами юриста Олександра Моргуна, держава може вилучити ділянку на свою користь, якщо на ній вирішать збудувати трубопровід, електромережу, нову електростанцію чи інший об'єкт. Правозахисник зазначив, що ініціатива звучить "страшно", але потрібна для відновлення нашої країни.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У законопроекті зазначено, що на дільницях, які забере держава, зведуть об'єкти критичної інфраструктури І та ІІ категорії. Це можуть бути:
- життєво важливі об'єкти, порушення функціонування яких призведе до кризової ситуації регіонального значення;
- особливо важливі об'єкти загальнодержавного значення, що значно впливають на інші об'єкти критичної інфраструктури та порушення роботи яких призведе до масштабної кризи.
Компенсація за вилучену нерухомість
Автори документа запропонували, щоб колишньому землевласнику виплачували певну компенсацію, розмір якої залежатиме від звіту про експертну грошову оцінку ділянки та звіту про оцінку об'єктів нерухомого майна за їх наявності на ньому.
Зазначений законопроект з листопада перебуває у парламенті. У січні профільний комітет ВРУ рекомендував включити документ до порядку денного на сесії.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні змінилися умови реєстрації прав на нерухомість.