У українців відбиратимуть житло за несплату податків

В Україні готуються перерахувати податок на "зайві квадратні метри" житла за останні три роки. Громадян, які відмовляться платити, чекають спочатку великі штрафи, а потім і повний арешт нерухомого майна.

У українців відбиратимуть житло за несплату податків - today.ua

В Україні кожен "зайвий квадратний метр" житла, який перевершує встановлені норми, вважається розкішшю. У зв'язку з цим, в державі діє жорстке законодавство щодо податку на додаткові "квадратні метри" квартири або будинку. За несплату внесків загрожують штрафи і накладення арешту на житло, на яке був нарахований податок.

До 1 липня 2021 року всі власники великих будинків та квартир (більше 60 квадратів для квартир і 120 квадратів для будинків) отримають сповіщення з вказаною сумою податку, який слід сплатити до кінця місяця. За кожен "зайвий кв. Метр" нарахують близько 70,8 гривень. Якщо власника немає вдома або він навмисно ховається від поштової служби, щоб не отримати повідомлення про необхідність сплати податку на розкіш, то в Податковій вважатимуть днем вручення документа дату, яку пошта запише в повідомленні про вручення.

У українців відбиратимуть житло за несплату податків Згідно ст. 266 Податкового кодексу, податкове зобов'язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів. Тобто трьох років. Про це розповіли в Державній податковій службі.

За затримку в оплаті податку на "зайві" метри житла в законодавстві передбачається нарахування штрафів. Так, при затримці платежу до 30 календарних днів додатково доведеться заплатити ще 10 відсотків від загальної суми податку. Понад 30 днів - 20 відсотків. При відмові внести платіж на обкладене податком на розкіш майно буде накладено арешт.

Нагадаємо, в Україні посилили податкове законодавство, осіб, які не сплачують в повній мірі податки, не випускатимуть за кордон.