Цитрусові подорожчали на 74%: ціни на мандарини, апельсини та лимони на початку грудня

Автор: Леся Ловіцька

В Україні помітно подорожчали цитрусові. Максимально зросли ціни на мандарини, лимони, грейпфрут та лайм. Приріст їхньої вартості склав 74%. Названо ціни, за якими можна купити фрукти на початку грудня.

Цитрусові подорожчали на 74%: ціни на мандарини, апельсини та лимони на початку грудня - today.ua

Взимку попит на цитрусові зазвичай зростає. Українці купують мандарини, лимони та апельсини, в яких багато вітамінів, яких не вистачає у зимовий період. Всеукраїнський сервіс доставки продуктів Zakaz.ua повідомив, як змінилися ціни на продукти за рік.

Найбільше подорожчали лимони – на 146%. У грудні минулого року за кілограм потрібно було заплатити 25,70 грн, а зараз – вже 61,70 грн.

Мандарини в українських супермаркетах подорожчали на 61%. Рік тому "новорічні" фрукти продавалися за 40,60 грн/кг. Нині середня вартість у супермаркетах – вже 71,90 грн/кг. Солодкі мандарини сорту Клементин коштують 64,9 грн/кг. Це на 57% дорожче порівняно з 2021 роком.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Апельсини зросли у ціні на 81% - до 69 грн/кг. Найдорожчі – іспанські, яких коштують 104,90 грн/кг.

При цьому мандарини та апельсини трохи подешевшали за останні два місяці. У жовтні кілограм цих цитрусових коштував щонайменше 100 грн. Не виключено, що перед Новим роком діятимуть знижки – і акційні пропозиції будуть доступнішими.

Цитрусові подорожчали на 74%: ціни на мандарини, апельсини та лимони на початку грудня

Вартість грейпфрутів зросла 116% порівняно з минулим. Найдорожчим цитрусом виявився лайм, який подорожчав на 131%. Наразі він доступний у магазинах по 185-252 грн/кг.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Експерти вважають, що цитрусові подорожчали через значну девальвацію гривні. Значна їх частина імпортується з Іспанії, Туреччини, Єгипту, Греції, Італії та інших країн. Обсяги постачання з-за кордону зменшилися, тому що немає можливості доставляти їх морським шляхом.

Раніше повідомлялося про подорожчання продуктів на новорічний салат "Олів'є". Стало відомо, скільки він коштує цього року.