Ціни на цукор в Україні зростуть до кінця року: скільки коштуватиме кілограм

В Україні один за одним зупиняються цукрові заводи. Гарні врожаї цукрових буряків, які зібрали 2021 року аграрії, не рятують ситуацію на ринку. Ціни на цукор перевищать 40 гривень…

Ціни на цукор в Україні зростуть до кінця року: скільки коштуватиме кілограм - today.ua

Офіційно в Україні повністю зупинили виробництво вже чотири великі цукрові заводи з 34 наявних у країні. Основна причина відмови підприємств переробляти цукрові буряки – збитковість виробництва цукру через зростання цін на енергоносії. Генеральний директор асоціації "Харківцукор" Юрій Ільченко повідомив, що у 2020 році тариф на газ становив близько 7-8 гривень за кубометр, у 2021 році – 28 гривень за куб.м.

Експерт назвав ситуацію, що виникла в цукроводстві, "економічною катастрофою". Собівартість цукру на сьогоднішній день, за словами Ільченка, становить 25–26 грн/кг. Це означає, що кінцевого споживача продукт має прийти за ціною близько 30-32 грн/кг. Ціни на цукор в Україні зростуть до кінця року: скільки коштуватиме кілограм Оскільки зростання цін на енергоносії продовжується, а в Україні дедалі менше заводів, які займаються переробкою цукрових буряків та виробництвом цукру, то в магазинах ціни сягатимуть 40 гривень і вище за кілограм.

"Собівартість цукру очікується на рівні 30–32 гривень, а відпускна ціна заводів – 35–40 гривень за кг. Плюс торгова надбавка", – упевнений Гендиректор асоціації "Харківцукор".

Нагадаємо, раніше в Укрцукорі розповіли, як зміниться ціна на цукор до кінця поточного року.