Ціни на цукор в Україні знизяться майже на третину

Українцям радять трохи почекати з консервацією варення і джемів на зиму. Цукор з буряка нового врожаю може подешевшати на третину, в порівнянні з нинішніми цінами.

Ціни на цукор в Україні знизяться майже на третину - today.ua

У роздрібному продажі цукор в Україні коштує близько 30 гривень за кілограм. Причиною підвищення цін на солодкий продукт стали погані врожаї цукрових буряків в 2020 році. Погана якість коренеплодів і скорочення площ посіву призвели до того, що українській владі довелося імпортувати цукор з інших країн.

Але 2021 рік може все виправити, оскільки аграрії прогнозують хороші врожаї цукрових буряків в новому сезоні. Це дозволить збільшити виробництво цукру і знизити його вартість на внутрішньому ринку з 30 до 20 гривень за кілограм.

У той же час, економіст Олег Пендзин підозрює, що далеко не тільки погані врожаї стали причиною підвищення цін на цукор в Україні. На думку експерта, до подорожчання солодкого продукту з початку 2021 року призвів змову монополістів ринку. Ціни на цукор в Україні знизяться майже на третину

"З січня по липень цукор зріс на 25%. Жодної причини по збільшенню собівартості цукру тут немає. Це чистий ринок або спекуляція", - вважає Пендзин.

Якщо точка зору Олега Пендзина відповідає істинному стану справ, то цілком ймовірно, що українці так і не дочекаються зниження цін на цукор. Навіть якщо врожаї цукрових буряків будуть рекордно високими ...

Нагадаємо, раніше українців попередили про зростання цін на цукор в серпні-вересні 2021 року на тлі підвищення попиту.