Ціни на продукти зростуть на 20%: які товари подорожчають найбільше

В Україні очікується підвищення вартості продуктів – ціни на деякі позиції зашкалюватимуть. Аналітики спрогнозували, які асортиментні позиції подорожчають найбільше – на 15-20%.

Ціни на продукти зростуть на 20%: які товари подорожчають найбільше  - today.ua

Ціни на продукти харчування, порівняно з минулим роком, помітно зросли. Деякі товари після початку повномасштабної війни подорожчали у рази. Проте експерти вважають, що це – не межа.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук пояснив, що на формування вартості продуктів впливають порушення логістичних ланцюгів, курс долара і підвищення цін на пальне, а також бойові дії в країні.

"Найближчим часом через ухвалення Закону про акциз на пальне десь у районі 4-5 грн подорожчає бензин і дизпаливо. Тобто це закладатиме основу формування цін на продукти харчування. Не останню роль відіграє і велика інфляція. Ми бачитимемо. підвищення цін у районі ще 10-15%", – зазначив аналітик.

Керівник Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко наголосив, що за кілька місяців в Україні злетять ціни на яйця, які вже продаються по долару за десяток. Також очікується подорожчання молочних продуктів, а також м'яса та овочів, що входять до борщового набору.

Дорошенко пояснив, що вартість молочки буде вищою, ніж у Європі. При цьому в Україні не буде дефіциту сирів, які планують імпортувати.

За словами фахівця, багато залежатиме від ситуації на валютному ринку. Справа в тому, що курс долара важливий для виробників та імпортерів.

Ціни на продукти зростуть на 20%: які товари подорожчають найбільше

За даними Інституту аграрної економіки, сезонні овочі після жовтня подорожчають ще на 15-20%. А ось крупи, які останнім часом дорожчали, нарешті подешевшають.

  • гречка – до 70-75 грн/кг;
  • рис – до 60-65 грн/кг;
  • ячна та манна крупа - до 20-25 грн/кг;
  • пшоняні крупи - до 25-30 грн/кг.

Ціни на продукти зростуть на 20%: які товари подорожчають найбільше

Нагадаємо, що аграрії цього року збільшили площу під гречку. У країні очікується добрий урожай, який покриє потребу у крупі.

Раніше повідомлялося, що в Україні рекордно подорожчала цибуля. Аналітики пояснили, чи варто чекати на здешевлення овочу.

ДЖЕРЕЛОlandlord.ua