Ціни на продукти в Україні злетять: стало відомо, що подорожчає більше всього

НБУ 21 липня підвищив офіційний курс долара на 25% – до 36,57 грн. Це очікувано спричинить зростання цін на продукти, що імпортуються в Україну. При цьому вартість товарів може злетіти набагато вище за зростання курсу.

Ціни на продукти в Україні злетять: стало відомо, що подорожчає більше всього - today.ua

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин повідомила, що у нашій країні через блокування морських шляхів спостерігається складна ситуація з логістикою. Тому на ціни продуктів, крім курсу долара, вплине зростання вартості пального.

При цьому не все таке погано. Справа в тому, що Україна майже повністю забезпечує себе продуктами харчування. Обсяг імпортованих товарів залишається невисоким.

Стало відомо, що подорожчає найбільше. Це морська риба, алкогольні напої зарубіжного виробництва, а також багато фруктів (різні види цитрусових, банани) та привізні овочі (помідори, огірки).

Нацбанк прогнозує, що цього року інфляція в Україні досягне 31%. При цьому регулятор запевнив, що споживчі ціни через зростання долара збільшаться лише на 2-3%. Експерти вважають, що українцям краще зберігати свої заощадження в банках і саме в американській валюті.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса не радить співвітчизникам скуповувати долари. Він пояснив, що у НБУ просто вже не було резервів, щоб утримувати цю валюту на рівні 29,5 грн. Економіст Тетяна Острикова впевнена, що рішення Нацбанку було правильним – тепер наші золотовалютні резерви не будуть так витрачатися.

"Попит на дорогий долар має суттєво зменшитись. Це, безумовно, збільшує стабільність фінансової системи", - висловилася аналітик.

Ціни на продукти в Україні злетять: стало відомо, що подорожчає більше всього На думку Острикової, українці через таке рішення Нацбанку збідніють рівно на відсоток зростання офіційного курсу долара, оскільки вони отримують зарплату у гривнях.

"Тепер на імпортні товари ми побачимо ціни, які відповідають курсу долара за 36,6 грн", цитує фахівця УНІАН.

Раніше повідомлялося, що готівковий курс долара в українських обмінниках перевищив психологічну позначку 40 грн.

ДЖЕРЕЛОРБК