Ціни на мандарини в Україні перед Новим роком зростуть на третину з кількох причин

Українським споживачам доведеться купувати мандарини перед Новим роком за завищеними цінами. Вартість популярних фруктів злетить у середньому на 30%.

Ціни на мандарини в Україні перед Новим роком зростуть на третину з кількох причин - today.ua

Тенденція до підвищення цін на мандарини не нова і фіксується щороку напередодні новорічних та різдвяних свят. Головна причина різкого зростання вартості – збільшення попиту. Якщо на момент середини грудня 2021 року середній цінник на мандарини становить 32 – 35 гривень за кілограм, то до кінця місяця фрукти подорожчають до 50 гривень за 1 кг.

У той же час, згідно з прогнозами експертів, на тлі зростання попиту на мандарини та, відповідно, їх подорожчання, знижуватимуться ціни на лимони та апельсини. Ці види цитрусів стануть доступнішими – від 35 до 37 гривень за кілограм. Ціни на мандарини в Україні перед Новим роком зростуть на третину з кількох причин Крім того, ринкові аналітики прогнозують збільшення вартості новорічного столу загалом на чверть. Багато продуктів дорожчатимуть у передсвяткові дні, тому варто закупити їх заздалегідь.

"На сьогодні, порівняно з минулим роком, споживчий кошик українця виріс приблизно на чверть, тобто на 25%. Щодо новорічного столу, то я думаю, що цифри будуть дуже схожі", – зазначив виконавчий директор Українського дискусійного клубу Олег Пендзин.

Нагадаємо, раніше експерти назвали три продукти харчування, які різко подорожчають перед Новим роком.