Ціни на квартири в Україні: де вигідніше купити нерухомість під час війни

Автор: Леся Ловіцька

Ринок нерухомості в Україні переживає кризу. Квартири у столиці в період війни різко подешевшали. Експерт Юрій Харко проаналізував ситуацію та зробив прогноз на найближчий період. 

Ціни на квартири в Україні: де вигідніше купити нерухомість під час війни  - today.ua

За даними фахівця, ринок до кінця року не зможе відновитись до довоєнних показників. При цьому в одиночні компанії у київському регіоні поступово відновлюють будівельні проекти. Харко заявив, що протягом найближчих півроку ціни на квартири у столиці знизяться. Це насамперед стосується недорогої нерухомості, яку купували для оренди.

Зазначено, що у Києві вартість орендованої квартири вже впала наполовину. В Одесі також спостерігається негативна динаміка через постійні обстріли міста. А ось у Львові збільшився попит на житло. Очікується зростання ще на 30%.

"Щодо Києва, то можна припустити, що ціни протягом перших півроку-року впадуть як мінімум на 30-40%. В Одесі ситуація буде схожою, але позитивна динаміка може відновитися перед курортним сезоном 2023 року. На Заході ситуація краща, але люди все одно не готові інвестувати гроші в проекти, які добудують раніше через півроку. Пояснюють: все через швидкоплинність змін і невизначеність", - цитує аналітика "Фокус".

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ціни на квартири в Україні: де вигідніше купити нерухомість під час війни Харко наголосив на складній ситуації на ринку торгової нерухомості. Їхній головний споживач – рітейл-компанії – переживають важкий період. За словами експерта, до кінця року ставки оренди офісної нерухомості можуть відновитись лише на 50-70%. Багато бізнес-напрямків, ключові орендарі, "перебувають у вакуумі" і змушені скорочувати витрати.

Нещодавно стало відомо, що в Україні "розморозили" забудови: у деяких регіонах активно з'являються нові квартири.