Ціни на черешню та полуницю зміняться до кінця червня, - Інститут аграрної економіки

Автор: Леся Ловіцька

Українці через повномасштабну війну залишилися без черешні з Мелітополя, яку вивозять російські окупанти. Цю ягоду в літньому сезоні 2023 року не можна назвати доступною. Стало відомо, як зміняться ціни на черешню та полуницю найближчим часом.

Ціни на черешню та полуницю зміняться до кінця червня, - Інститут аграрної економіки  - today.ua

Наприкінці травня черешня та полуниця продавалися за рекордними цінами. За кілограм вітчизняної ягоди просили близько 500 гривень, а вартість імпортної сягала 1000 гривень. Вчені з Інституту аграрної економіки запевнили, що незабаром ситуація зміниться на краще і покупці зможуть купувати доступнішу продукцію.

Одним із головних факторів, який не дозволить цінам на черешню та полуницю злетіти, є потужний вплив на ринок місцевих господарств. Вони виробляють близько 90% полуниці (до 55 тисяч тонн) та 95% черешні (близько 60 тисяч тонн).

За прогнозом Інституту, кілограм черешні до кінця місяця коштуватиме від 100 гривень. Вартість полуниці буде приблизно такою самою. За прогнозом аналітиків, її продаватимуть по 70-80 гривень за кілограм. А нижчих цін чекати не варто, і основною причиною цього є бойові дії на території нашої країни.

Популярні зараз

Названо втрати України у війні з Росією: чому контрнаступ пішов не за планом

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Нацкомісія ухвалила рішення щодо підвищення тарифу на передачу електроенергії: що це означає для побутових споживачів

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

Доктор економічних наук Інна Сало зазначила, що пропозиція на ринку буде меншою через тимчасову окупацію південних регіонів. Це не сприяє падінню вартості.

Масове постачання української черешні на ринок очікується вже 10 червня. На даний момент з'являються перші оптові партії вітчизняної черешні. Оптова ціна на ягоди – 60–85 гривень.

Ціни на черешню та полуницю зміняться до кінця червня, - Інститут аграрної економіки

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні була холодна та затяжна весна, але попри це сезон реалізації ягід стартував без запізнень. На даний момент черешню продають лише дрібним оптом. Ціни практичні відповідають тим, які були в аналогічний період минулого року.

Раніше повідомлялося, як обрати черешню без черв'яків.