Ціни мінімальні: в Україні різко подешевшала оренда квартир

Автор: Леся Ловіцька

В Україні спостерігається зниження цін на оренду квартир. Знімне житло переважно затребуване переселенцями. Експерти зазначають, що вартість нерухомості залежить від воєнної ситуації.

Ціни мінімальні: в Україні різко подешевшала оренда квартир - today.ua

Аналітики компанії SV Development Сергій Костецький назвав ринок оренди квартир нестабільним та специфічним. Рієлтори здійснюють угоди, але заробітки значно знизилися.

"Зняти зараз двокімнатну квартиру за 5000 грн взагалі можна без проблем. Пропозицій на людину зараз уже близько 60, ми підраховували. І ціни мінімальні", - зазначив фахівець з нерухомості.

Костецький уточнив, що у доларовому еквівалент оренда подешевшала на 35% порівняно із довоєнним періодом. У деяких випадках фіксується різниця у кілька разів. Головні орендарі – біженці та переселенці. Є складність у термінах, на які українці винаймають житло.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

"Зараз здати квартиру в оренду довгостроково, наприклад, і знати, що там людина житиме і не виїде звідти – дуже складно. Плюс ще пару місяців тому варіант "не хочу квартиру біля трансформаторної бази чи ТЕЦ", такого навіть не було, а зараз це все проглядається", – зазначив дослідник.

Ціни мінімальні: в Україні різко подешевшала оренда квартир

Сергій Костецький зауважив, що раніше "форпостом безпеки" виступав Львів, проте російські окупанти обстрілюють і його. Тому зараз не можна виділити певний регіон чи місто, де житло найбільш затребуване. Люди евакуюються із окупованих населених пунктів туди, де їм комфортніше. Багато хто прямує до Києва, Дніпра, Львова. При цьому важко назвати безпечні місця.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Тому це не про заробіток. Тут самі орендодавці вже не намагаються там щось заробити, зараз у них головне завдання перечекати цей період, що з часом все буде гаразд. І це на рівні, що хоч хтось є, щоб комуналку було сплатити", – цитує експерта "Обозреватель".

Нагадаємо, що у Києві суттєво подорожчало житло як на первинному, так і на вторинному ринку.