Ціна на газ в Європі почала стрімко знижуватися

Біржова вартість газу в Європі різко знизилася. У порівнянні з рекордним подорожчанням напередодні, вартість блакитного палива обрушилась відразу на 150 доларів за тисячу кубометрів.

Ціна на газ в Європі почала стрімко знижуватися - today.ua

За даними експертів, у четвер, 16 вересня 2021 року біржова вартість газу в Європі знизилася до рівня 800 доларів США за тисячу кубометрів. Різниця в ціні всього за добу склала більше 150 доларів, оскільки ще в середу, 15 вересня, на європейських хабах тарифи на газ подолали показник в 950 доларів США за тисячу кубометрів. Про це свідчать дані лондонської біржі ICE.

Протягом дня 16 вересня, вартість жовтневого ф'ючерса на хабі TTF в Нідерландах знижувалася до 771 доларів, але потім знову почала зростати і зупинилася на позначці 834 доларів за тисячу кубометрів газу. Але навіть такий рівень зниження цін на газ в Європі є досить значним.

За даними лондонської біржі ICE, в середу, 15 вересня, вартість блакитного палива часом досягала рекордних 970 доларів США за тисячу кубометрів. Аналітики стверджують, що вартість газу в Європі навряд чи найближчим часом продовжить знижуватися. Швидше за все, ціна буде зафіксована на поточному рівні. Ціна на газ в Європі почала стрімко знижуватися

"Швидше за все, ми" зависнемо "на ціні 800, десь в цих межах буде коливатися ринок. Однак, ці коливання плюс-мінус 50 доларів (за тисячу кубометрів газу) ситуацію кардинальним чином не змінюють. Ще раз повторюся: Вони її просто не потягнуть фізично, тому чекаємо, які рішення будуть прийматися Європейською комісією щодо скорочення дефіциту газу", - уточнив експерт в сфері енергетики Валентин Землянський.

Нагадаємо, українцям розповіли, як зміняться тарифи на газ в Україні після рекордного зростання цін в Європі.