Today.ua

За борги за комуналку житло українців автоматично виставлятимуть на продаж

В Україні щороку зростає рівень заборгованості населення щодо оплати комунальних послуг. За статистикою, кожна українська сім'я заборгувала в середньому понад 4 000 гривень. Щоб виправити ситуацію та виконати вимоги МВФ, влада має намір посилити покарання для боржників.

Деякі експерти стверджують, що ситуація з боргами населення, що катастрофічно зростають, за комуналку пов'язані з тим, що люди звикли не платити за деякі послуги.

"У нас звикли за комуналку, за послуги, які майже неможливо відрізати, взагалі не платити, і як показує досвід, найчастіше це гаряча вода та опалення. І теплопостачальні компанії дійшли того, що нараховують 3% на борг і додаткову інфляційну складову вигляді пені", – висловила свою думку експерт з питань у галузі ЖКГ та засновниця ГО "УПС Життя в моєму місті" Крістіна Ненно.

За словами Ненно, постачальники в Україні можуть почати нараховувати пеню на суму заборгованості. Щоправда, за українським законодавством загальний розмір штрафу не може перевищувати суму боргу. У випадках, коли боржник продовжує відмовлятися сплачувати послуги ЖКГ, постачальники звертатимуться до суду. За рішенням суду, борги з комуналки доведеться сплатити у примусовому порядку. Процедура дуже проста. Постачальник звертається до суду та надає всі необхідні документи. Рішення виноситься навіть без виклику на засідання боржника. Оскаржити судовий наказ про стягнення боргу майже неможливо.

Арешт на майно, банківські рахунки та нерухомість накладається у тому випадку, якщо боржник ігноруватиме судовий наказ і не погасить заборгованість. Виселення з єдиного житла та виставлення його на продаж можливе, якщо сума боргу перевищила 120 тисяч гривень.

Нагадаємо, штрафи за невчасну оплату послуг ЖКГ в Україні значно збільшать. Рішення суду для стягнення заборгованості та штрафних санкцій не потрібно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ