Вимоги МВФ: тарифи на газ в Україні піднімуться на 200%

Ціни на газ в Україні зростуть на 200% після підписання нового меморандуму із МВФ. Названо терміни першого етапу підвищення тарифів на блакитне паливо для побутових споживачів.

Вимоги МВФ: тарифи на газ в Україні піднімуться на 200% - today.ua

Влада України підписала меморандум з МВФ заради отримання нового кредитного траншу у розмірі 700 мільйонів доларів США як економічна підтримка. У документі українська сторона взяла на себе зобов'язання продавати на вільному ринку не менше ніж 40-50% обсягів видобутого газу держпідприємством "Укргазвидобування".

"Після підписання меморандуму з МВФ ми нарешті отримали транш фінансової підтримки, за який населення країни почне ретельно розплачуватись вже у 2022 році. Ціни для населення на газ піднімуться на 50-70%, а з 2024 року – на 200%", - розповів аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак.

Вимоги МВФ: тарифи на газ в Україні піднімуться на 200% За словами експерта, якщо державний "Укргазвидобування" продаватиме до 50% обсягів видобутого газу на вільному ринку, то це буде "негативний сценарій розвитку подій і врятувати ситуацію вже не вдасться".

Підвищення тарифів на газ для населення, яке і так важко оплачує спожиті ресурси, додатково вдарить по кишені українських громадян. Зростання цін на енергоресурси незмінно призведе до інфляції та подорожчання продуктів харчування.

Нагадаємо, Нафтогаз запропонував українцям змінити тариф "Річний" на вигідніший.