Тарифи на газ для населення в Україні перерахують і підвищать до 12 гривень за кубометр

Українцям не варто чекати зниження цін на газ в літній сезон, більш того, вже в червні тарифи в місячних контрактах можуть вирости до 12 грн за кубометр блакитного палива.

Тарифи на газ для населення в Україні перерахують і підвищать до 12 гривень за кубометр - today.ua

Місячна ціна на газ в червні 2021-го може встановитися в межах 12 грн за куб. м. І тенденції до того, що газ істотно подешевшає за літо, поки немає. Координатор житлово-комунальних і енергетичних програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко попередила громадян України, які підключені до місячним тарифами.

Влітку поточного року вартість кубометра газу підвищиться до 12 грн за кубометр. При цьому, така ціна буде у всіх українських постачальників, тому споживачам навряд чи вдасться знайти більш економні і вигідні варіанти.

"Для багатьох компаній нині базовим є річний пакет, але є компанії, які орієнтуються на місячний, і такий пакет у них вигідніший, ніж річний. Тариф дуже залежить від стратегій і від того, де і як компанії купують газ. Але за рахунок того, що постачальників на ринку багато, як тільки з'явиться можливість знижувати ціну - це будуть робити. Поки ж я таких підстав не бачу", - зазначила Тетяна Бойко.

Тарифи на газ для населення в Україні перерахують і підвищать до 12 гривень за кубометр Єдина можливість знизити тарифи на газ для населення в Україні - це втручання держави. Наприклад, як розповіла представник "Опори", влада може зобов'язати Укргазвидобування або Нафтогаз надати оптовикам більш вигідні розцінки.

"Як тільки буде можливість купити дешевше український газ або впадуть ціни на європейських ринках, думаю, більшість постачальників теж знизять ціни. Але чи відбудеться це в найближчій перспективі? У цьому місяці - ні. Може, в наступному або через місяць. Ринок не прогнозований. але як тільки Нафтогаз знизить ціну, ми зможемо побачити тарифи на рівні 7-8 грн", - окреслила можливі перспективи Тетяна Бойко.

Нагадаємо, раніше в Нафтогазі розповіли, як уникнути завищених сум у платіжках за газ. Що повинні встигнути зробити українці, щоб заощадити на оплаті комунальних послуг?