Тарифи на електроенергію невдовзі зростуть: у НКРЕКП назвали причини та терміни

В Україні невдовзі підвищаться тарифи на електроенергію. У Національній комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) назвали причини та строки.

Тарифи на електроенергію невдовзі зростуть: у НКРЕКП назвали причини та терміни - today.ua

Стало відомо, що електрика подорожчає для побутових споживачів. Член НКРЕКУ Ольга Бабій повідомила, що нові тарифи для українців оприлюднять уже наприкінці квітня чи на початку травня. При цьому вартість світла для побутових споживачів буде нижчою, ніж для бізнесу.

Відомо, що зараз вартість кіловат-годин для бізнесу та промислових споживачів становить 6 грн. У ході телемарафону Бабій запевнила, що для населення передбачено нижчі тарифи. Вона наголосила, що відомство змушене переглянути ціни, щоб забезпечити енергетичні компанії коштами, які потрібні для виробництва електрики в умовах руйнувань інфраструктури.

"Ключовий фактор, заради чого відбуваються ці процеси – наявність грошей для того, щоб електроенергія могла вироблятися. Вона не виготовляється із повітря. Це паливо, це заробітна плата людей", - пояснила експерт.

Тарифи на електроенергію невдовзі зростуть: у НКРЕКП назвали причини та терміни Тарифи на електроенергію в Україні

Прем'єр-міністр Денис Шмігаль раніше запевнив, що до 30 квітня – дати завершення опалювального сезону - тарифи на електроенергію не зміняться. На даний момент побутові споживачі платять:

  • 1,44 грн - при споживанні до 250 кіловат-годин на місяць;
  • 1,68 грн – при споживанні понад 250 кіловат-годин на місяць.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Міненерго дали роз'яснення щодо підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів.