Тарифи на електроенергію підвищать у вересні, але не для всіх

Українців чекає значне підвищення тарифів на електроенергію восени 2021 року. Відповідне рішення прийняв Кабінет міністрів. Споживачів поділять на декілька категорій, для кожної з яких будуть встановлені окремі ціни на електрику.

Тарифи на електроенергію підвищать у вересні, але не для всіх - today.ua

У вересні за спожиті кіловат-години деякі категорії громадян України будуть платити менше, ніж зараз. Для всіх інших тарифи виростуть у кілька разів. Економити на оплаті електроенергії зможуть громадяни, які споживають за місяць не більше 100 кВт-год.

Тарифи на електроенергію зростуть, але не критично для другої і третьої категорій споживачів, які витрачають 100-300 кВт-годину і 300-500 кВт-год відповідно. Українцям, які потраплять в четверту категорію, доведеться розщедритися. Тарифи на електроенергію підвищать у вересні, але не для всіхДомогосподарства, які споживають за місяць від 500 кВт-година, будуть платити по 3,4 гривень за кВт-годину. Після остаточного затвердження нові тарифи на електроенергію для всіх категорій побутових споживачів почнуть діяти з 1 вересня 2021-го року.

Зростання тарифів для населення в Україні пов'язаний з тим, що в державі вирішено було відмовитися від практики штучного заниження тарифів і великих доплат з бюджету на покриття збитків. Тепер всі витрати постачальників послуг ЖКГ оплачує кінцевий споживач, для якого встановлюють актуальні ціни на енергоресурси, які диктує ринок.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні з вересня тарифи на газ виростуть до 20 гривень за кубометр. Неприємні "сюрпризи" торкнуться кожного українця.