Субсидії в “червоній“ зоні будуть нараховувати за новими правилами - Мінсоцполітики

У Міністерстві соціальної політики України повідомили про правила нарахування субсидій для домогосподарств, які опинилися в "червоній" карантинній зоні. Розрахунок допомоги на оплату комунальних послуг здійснюватиметься на збільшені соціальні нормативи.

Субсидії в “червоній“ зоні будуть нараховувати за новими правилами - Мінсоцполітики - today.ua

Соціальні нормативи для субсидіантів в зоні максимального посилення карантинних обмежень визначені постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування".

Так, субсидія буде нараховуватися на використання центрального водопостачання в розмірі 2 кубометрів холодної води на місяць на одну людину, якщо в домогосподарстві є гаряча вода, і 3,6 кубометра холодної води - якщо доступу до централізованого постачання гарячої води немає. Також в "червоній" зоні збільшується норматив гарячої води, який підлягає субсидування, до 1,6 кубічних метра на одну людину в місяць. Субсидії в “червоній“ зоні будуть нараховувати за новими правилами - Мінсоцполітики Розрахунок субсидії на газ залежить від наявності в будинку централізованого опалення і водопостачання. Так, якщо підключена послуга постачання гарячої води, то субсидія нараховується на 3,3 куб. метра газу на одну особу в місяць, якщо мешканці будинку гріють воду за допомогою газового водонагрівача, то норматив зростає до 5,4 кубометра на одну людину, якщо є газова плита і газовий водонагрівач - до 10,5 куб. метра на одну людину в місяць.

Комунальна субсидія на поставку і розподіл електричної енергії в житлових приміщеннях досягне 70 кВт-год на місяць на одну людину і додатково по 30 кВт-год на місяць на кожного іншого члена домогосподарства, але не більше 190 кВт-год на місяць.

Нагадаємо, раніше українців попередили про причини припинення виплати субсидій. Як уникнути негативного розвитку подій?