Студентам-контрактникам повернуть частину грошей, витрачених на навчання - Податкова служба

У Державній податковій службі (ДПС) України нагадали студентам, які проходять навчання за контрактом, про те, що вони можуть частину витрачених на навчання грошей повернути. Зробити це може сам учень або його батьки (опікуни).

Студентам-контрактникам повернуть частину грошей, витрачених на навчання - Податкова служба - today.ua

Прес-служба ДПС зазначає, що гроші за навчання можна частково повернути у вигляді податкової знижки. Однак зробити це потрібно правильно, з урахуванням усіх нюансів законодавства.

Основні правила оформлення податкової знижки на навчання:

  • одержувач податкової знижки на навчання повинен бути громадянином України, який офіційно працює і є платником податку на доходи фізичних осіб і має реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) або довідку про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків;
  • оформити документи на отримання податкової знижки має право студент, у якого є офіційний заробіток. Також це можуть зробити члени його сім'ї першого ступеня споріднення (мати, батько, опікун, дружина / чоловік);
  • скористатися знижкою ДПС на оплату навчання можна раз на рік протягом 12 місяців після звітного року. Наприклад, якщо ви хочете отримати податкову знижку за 2020 рік, то заявку слід подати не пізніше 31 грудня 2021 року.

Студентам-контрактникам повернуть частину грошей, витрачених на навчання - Податкова служба Податкова знижка нараховується в розмірі 18% від вартості навчання на рік, але загальна сума знижки не повинна перевищувати розмір річної заробітної плати мінус відрахування. Після нарахування податкової знижки на навчання гроші будуть зараховані на банківський рахунок заявника протягом двох місяців.

Нагадаємо, раніше ректори українських університетів розповіли, в якому форматі буде проходити навчання студентів після 1 вересня 2021 року.