Вартість газу в Євросоюзі перевищила історичний рубіж: опалювальний сезон в Україні під загрозою

Ціни на газ в Європейському Союзі вперше в історії перевищила позначку в 700 доларів за тисячу кубометрів. Тарифи на блакитне паливо в Україні повністю залежать від європейських, особливо напередодні початку нового опалювального сезону.

Вартість газу в Євросоюзі перевищила історичний рубіж: опалювальний сезон в Україні під загрозою - today.ua

На європейському хабі в Нідерландах ціна на газ в черговий раз подолала психологічну позначку. Вартість блакитного палива досягала 700,2 долара за тисячу кубометрів. До початку опалювального сезону залишається всього місяць, а європейські підземні газові сховища заповнені лише на 70 відсотків. Це на 15 відсотків нижче середнього показника за останні кілька років.

Зниження запасів природного газу в ПСГ Європи і зростання вартості ресурсу не може не позначитися на ситуації в Україні. Експерти прогнозують можливі проблеми з опалювальним сезоном. Вартість газу в Євросоюзі перевищила історичний рубіж: опалювальний сезон в Україні під загрозою Українські теплокомуненерго після вичерпання квот на газ за встановленими Нафтогазом цінами, повинні будуть купувати блакитне паливо на біржі за ринковими цінами. Це призведе до різкого підвищення тарифів для населення, яке може просто перестати оплачувати платіжки за тепло. Щоб уникнути колапсу, ТКЕ швидше за все приймуть рішення пізніше почати і раніше завершити опалювальний сезон.

Нагадаємо, влада України прийняла рішення списати борги за газ. На програму виділять 100 мільярдів гривень.