Стипендії в Україні перерахують та збільшать кількість одержувачів після Нового року

Кабінет міністрів України ухвалив нову постанову щодо порядку нарахування стипендій для учнів у вишах країни. Уряд змінив умови здобуття стипендій студентами.

Стипендії в Україні перерахують та збільшать кількість одержувачів після Нового року - today.ua

У вересні 2021 року Кабмін скоротив кількість студентів, які можуть отримувати стипендію до 30-35% від загальної кількості учнів у навчальному закладі. Точну кількість одержувачів стипендії мають визначати безпосередньо у керівництві закладу.

У новій ухвалі від 2 грудня Кабмін вніс деякі виправлення. Тепер квоту отримувачів стипендії вирішено збільшити до 40-45%. Пункт про те, що стипендію можуть отримувати лише студенти, які навчаються на денній формі за рахунок бюджету та показують добрі результати у рейтингу успішності, залишився незмінним. Стипендії в Україні перерахують та збільшать кількість одержувачів після Нового року Щодо розміру стипендій, то вони будуть збільшені. З 1 січня 2022 року академічна стипендія для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти становитиме 1250 гривень (зараз – 490 гривень). У закладах вищої освіти виплати студентам збільшать з 980 до 1510 гривень. Учні вищих навчальних закладів отримуватимуть стипендію у розмірі 2000 гривень (зараз 1300 гривень).

Нагадаємо, раніше стало відомо, що школярам в Україні виплачуватимуть по 1000 гривень. Хто має право на одержання грошей від держави?