Стало відомо, чому українці почали масово забирати гроші з банків у січні 2022 року

У Національному банку України повідомили, що у січні 2022 року населення країни забрало з банків грошові накопичення у загальному розмірі близько 23 мільярдів гривень. Названо причини відпливу грошей і наскільки це небезпечно для стабільної роботи фінансових установ.

Стало відомо, чому українці почали масово забирати гроші з банків у січні 2022 року - today.ua

Заступник голови Нацбанку України Юрій Гелетій розповів, що з українських банків у січні поточного року було зафіксовано значний відтік коштів фізосіб, що загалом становило 5%. При цьому, у грудні 2021 року було відзначено рекордний приплив коштів населення, який мав сезонний характер.

"У Нацбанку вважають, що сезонна складова січневого відтоку склала понад 7 мільярдів гривень. «Третина цього зменшення мала сезонний характер. Населення в основному витрачало кошти за зарплатними картками, не чіпаючи термінових депозитів у гривні. Відтік валютних коштів був повільніший за гривневі. Обсяг вкладів бізнесу загалом майже не змінився", - розповів подробиці стану справ у банківській системі держави Юрій Гелетій.

Стало відомо, чому українці почали масово забирати гроші з банків у січні 2022 року Заступник голови НБУ пояснив, що українці почали створювати "подушки безпеки" на випадок непередбачуваних подій. Такий же відтік коштів із банків відзначався у 2020 році перед початком пандемії коронавірусу.

Нагадаємо, у НБУ повідомили, що в Україні зміняться правила розрахунку платіжними картками. Важливі нововведення торкнуться кожного українця.