Стало відомо, чому не приходять гроші ВПО: причини затримки виплат, так як їх отримати

Україна перерахувала понад 42 млрд грн допомоги ВПО, проте деяким переселенцям затримують виплати. Названо причини, через які люди не отримують гроші, та як виправити цю проблему.

Стало відомо, чому не приходять гроші ВПО: причини затримки виплат, так як їх отримати  - today.ua

Допомогу переселенцям на проживання планують виплатити до кінця поточного року. Про це повідомила міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Вона уточнила, що кошти нараховують тричі на місяць – 3-го, 12-го чи 23-го числа. Гроші можуть не надійти на рахунок протягом місяця і триваліший термін, якщо виникли проблеми технічного характеру.

Наголошено, що труднощі з виплатами на першому етапі виникали у ВПО, які навесні подали заяву через додаток "Дія". Справа в тому, що обласні військові адміністрації мають визначати таких людей та подавати списки до Міністерства соцполітики, а потім централізовано проводити нарахування. Із цим виникають складнощі, тому люди змушені звертатися до відомства самостійно.

Переселенцям порадили при затримці в отриманні допомоги особисто звертатися до Центру надання адміністративних послуг або підрозділу соцзахисту із запитом про статус виплат.

Стало відомо, чому не приходять гроші ВПО: причини затримки виплат, так як їх отримати

У разі, коли допомога призначена, але кошти не нараховані, можна звертатися до Мінсоцполітики, яке є розпорядником бюджетних коштів та несе відповідальність за виплати ВПО.

Довідки надають за телефонами: (044) 289-70-60, (044) 289-86-22, 1539 або електронною поштою [email protected]. У Мінреінтеграції працює гаряча лінія за номером: 0 800 750 107.

Нагадаємо, що переселенці та пенсіонери у різних регіонах України можуть отримати безкоштовні продуктові набори.

ДЖЕРЕЛОsvoi.city