Стало відомо, як військовозобов'язаних українців будуть приймати на роботу у 2023 році

Автор: Леся Ловіцька

В країні продовжується мобілізація, під яку потрапляють чоловіки віком 18-60 років. Затверджено нові правила військового обліку громадян. Стало відомо, як тепер прийматимуть на роботу військовозобов'язаних українців.

Стало відомо, як військовозобов'язаних українців будуть приймати на роботу у 2023 році  - today.ua

Як відомо, у 2023 році прийом військовозобов'язаних українців на роботу можливий лише після постановки на військовий облік та пред'явлення військового квитка. Це, зокрема, можна зробити через державну платформу "Дія". На роботодавців покладено функцію перевірки відомостей працівника. Вони повинні перевірити, чи кандидат на посаду перебуває на військовому обліку, де, та чи є його дані актуальними.

Юристи компанії Eterna Law пояснили, що така норма закону існувала і раніше, але наразі процедуру конкретизували та встановили відповідальність за невиконання.

Наголошено, що якщо кандидат на посаду не підтверджує дані про свій військовий облік, його не можна приймати на роботу, бо це суперечитиме новому порядку військового обліку. Цим підтвердженням стане військовий квиток чи приписне посвідчення.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Новий порядок військового обліку передбачає зміну правил ведення військового обліку на підприємствах приватного сектору економіки. Там його здійснює керуючий. На облік мають ставити призовників з 16-річного віку (на рік досягнення 17-річчя) та до 27 років.

Стало відомо, як військовозобов'язаних українців будуть приймати на роботу у 2023 році

Також мають вставати на облік військовозобов'язаних українці та резервісти, які не досягли граничного віку перебування у запасі, та жінки з медичними чи фармацевтичними спеціальностями. Українки зі спеціальностями, спорідненими з військово-обліковим, можуть зробити це за власним бажанням.

Однак поки що залишається невідомим, як така перевірка здійснюватиметься на практиці. Під питанням, чи повинні роботодавці перевіряти актуальність даних військового обліку чи підтвердження про військову службу буде достатньо.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Багатьох цікавить, чи потрібно сповіщати державні органи, якщо у даних знайшли розбіжності, або кандидат не перебуває на обліку.

Раніше українцям повідомили, як проводитиметься військовий облік українців за кордоном.

Головне