Стало відомо, що чекає на ФОП, які не сплачують податки під час війни

У період дії військового стану в Україні деякі ФОП не отримують штрафів за несвоєчасну сплату податків. Однак це не означає, що вони можуть нічого не вносити до держбюджету. Стало відомо, чи покарають підприємців, які нагромадили борги.

Стало відомо, що чекає на ФОП, які не сплачують податки під час війни  - today.ua

Приватний бухгалтер-практик Ірина Колесник повідомила, що український уряд після 24 лютого 2022 року вніс зміни до нормативних актів та законів, щоб послабити навантаження на ФОП. Так, з минулого квітня і до закінчення дії військового стану підприємці 1-ї та 2-ї груп можуть не сплачувати єдиний податок. Вони можуть не вносити плату за себе та своїх працівників, які мобілізовані до ЗСУ.

ФОП 3-ї групи мають сплачувати єдиний податок за загальними правилами. Його розмір залежатиме від доходу, тому якщо він відсутній – можна не платити. Таким чином, ФОП можуть не сплачувати більшу частину податків або вносити оплату за можливості.

Колесник підкреслила, що решта податків, крім ЄП для 1-ї та 2-ї груп ФОП та ЄСВ, має сплачуватись у період військового стану.

Стало відомо, що чекає на ФОП, які не сплачують податки під час війни

Щодо платників податків не застосовуються штрафні санкції через відсутність можливості вчасно сплачувати податки та збори до скарбниці. Але ФОП, які продовжили роботу та не виконують податкові зобов'язання, будуть оштрафовані відповідно до виду порушення.

Раніше стало відомо про повернення довоєнної системи оподаткування для ФОП 3 групи. Вони знову сплачуватимуть податок у 5% від доходів. Очікується, що це станеться вже з 1 липня 2023 року.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news