Стало відомо, що буде із пенсіями та субсидіями українців, які виїхали за кордон

Повномасштабне вторгнення російських військ до нашої країни призвело до того, що мільйони українців стали біженцями. Серед них багато пенсіонерів. У Мінсоцполітики повідомили, що буде з пенсіями та субсидіями громадян, які виїхали за кордон.

Стало відомо, що буде із пенсіями та субсидіями українців, які виїхали за кордон  - today.ua

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович зауважила, що ситуація залежить від того, які державні виплати отримують українські біженці.

Якщо говорити про субсидії на оплату комунальних послуг, то при перерахунку враховуватимуть кількість людей, які фізично перебувають в Україні. Норматив на членів сім'ї, які відсутні у будинку чи квартирі, не враховуватимуть.

Щодо переселенців зі статусом ВПО, вони отримують допомогу для проживання на території України. Ця категорія громадян втрачає виплати після виїзду за кордон.

Однак пенсіонери можуть не переживати через гроші. Вони нараховуватимуться одержувачам незалежно від їхнього фактичного місця проживання.

"Пенсія зароблена відповідно до страхового стажу. І ми ніяк не прив'язуємо місце тимчасового перебування людини до того, як вона отримує цю пенсію. Борг держави – заплатити людині ці гроші. Тому пенсії ми продовжуємо виплачувати і тим, хто через війну тимчасово виїхав за кордон", - цитує Жолнович 24tv.

Стало відомо, що буде із пенсіями та субсидіями українців, які виїхали за кордон

Грошова допомога самотнім матерям, дітям-інвалідам, а також пенсії з інвалідності також продовжуватимуть нараховувати українським біженцям.

Раніше експерт із соціальної політики Андрій Павловський зазначив, що багато українців у майбутньому можуть залишитися без пенсії через війну.

Як відомо, 1 жовтня в Україні зросли пенсії частини українців. Йдеться про людей, які досягли 70-річного віку.

В Мінсоцполітики також повідомили, чи підвищаться пенсії українців наступного 2023 року.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua