Стали відомі зарплати, які отримують українські біженці у Польщі

Польща після початку повномасштабної війни прийняла максимальну кількість українських біженців. Багато наших співвітчизників влаштувалися в країні раніше. Стало відомо, які зарплати одержують українці.

Стали відомі зарплати, які отримують українські біженці у Польщі  - today.ua

Кожна друга польська фірма має співробітників із України. Третя частина компаній готова платити нашим землякам більше, ніж своїм співгромадянам. Половина українців працевлаштована на посадах нижчого рівня – 56%. Ще 32% українців займають посади середньої ланки.

У Польщі збільшується кількість організацій, де працюють українці. У листопаді їх було 42%, а зараз – 49%. Про це свідчать результати дослідження "Барометр польського ринку праці" компанії "Personnel Service".

Зарплати українських біженців у Польщі

Українці, які працюють у Польщі, отримують такі заробітні плати:

  • майже кожен третій українець отримує понад 25 злотих брутто на годину;
  • 21% польських роботодавців платять українцям від 22,8 до 24,9 злотого брутто за годину;
  • 8% фірм платять понад 40 злотих брутто на годину.

Відзначено готовність роботодавців у Польщі платити українцям більше, ніж своїм співвітчизникам на аналогічній посаді. На даний момент таких компаній 31%, минулого листопада їх було 19%.

За підсумками дослідження, з'ясувалося ставлення місцевих жителів до працевлаштування українських іммігрантів. 45% поляків нейтрально ставляться до українських працівників, 35% – позитивно.

Також стало відомо про занепокоєння поляків з приводу конкуренції на ринку праці. Рік тому більшість поляків (80%) вважала, що приїжджі не становлять для них загрози, а зараз так думають уже 68%.

Стали відомі зарплати, які отримують українські біженці у Польщі

41% громадян Польщі переконані, що трудові мігранти стримують зростання зарплат. Ще 36% респондентів вважають, що українці ніяк не впливають на розмір щомісячної винагороди.

Раніше повідомлялося, як відрізняються витрати в Україні та Польщі – на житло, харчування, транспорт та найпопулярніші послуги.

ДЖЕРЕЛОyavp.pl/uk