Сотні тисяч українців можуть залишитися без води через дії російських окупантів

Російські окупанти під час втечі з Херсона в середині листопада підірвали Каховську ГЕС. Вода витікає тисячами кубометрів – її рівень знизився вже майже на 3 метри. Це може спричинити катастрофу на Запорізькій атомній електростанції. Без води ризикують залишитися сотні тисяч людей, які мешкають у Дніпропетровській області.

Сотні тисяч українців можуть залишитися без води через дії російських окупантів  - today.ua

Стало відомо, що берег Каховського водосховища вже висушений – вода пішла на 150 м. Заступник голови Красногригорівської селищної ради Сергій Лалов зазначив, що ситуація з рівнем води та нашими водозаборами наблизилася до критичної. Якщо вона впаде ще на 1-1,5 м, у селах не буде питної води. Голова РВА Нікопольського району Євген Євтушенко наголосив, що неконтрольований злив води триває вже три місяці.

Точний рівень пошкодження важко оцінити, тому що рашисти постійно обстрілюють дамбу. Більшість Нікопольського району – а це близько 300 тисяч осіб, можуть залишитися без водопостачання. Найбільші побоювання через міста Марганець і Покров – це великі території, які вже на критичном рівні.

Проблему посилює те, що на багатьох територіях немає колодязів, а місцеві джерела зазнають обстрілів. У Нікополі пошкоджено 2500 будинків, сітки регулярно руйнують. У міськраді уточнили, що поки що вода є – і нею готові ділитися.

"У нас є два водозабори, працюємо зараз на ближньому, у ньому у нас ще близько 2,5 м є глибини, якщо буде падіння надалі води, то ми перейдемо на друге введення, яке знаходиться по водосховищу, у нас близько 7 метрів ще є глибини", – пояснив міський голова Нікополя Олександр Саюк.

Рівень води у Каховському водосховищі намагаються підтримувати за рахунок інших. У Нікопольському районі закупили потужні насоси для закачування питної води. Проте витік не зупинити без ремонту греблі, який зараз важко провести.

Нагадаємо, що напередодні російські окупанти здійснили нову масовану ракетну атаку. Загарбникам удалося пошкодити об'єкти критичної інфраструктури. Українців попередили, що відключення електроенергії стануть більш частими та тривалими.

ДЖЕРЕЛОТСН