Скандал навколо Auchan: торгову мережу викрили у підтримці російських окупантів

Автор: Леся Ловіцька

Торговельну мережу Auchan викрили у втручанні у бойові дії та підтримці російських окупантів. Стало відомо, що супермаркети французької торгової мережі постачають загарбникам багато товарів під виглядом гуманітарної допомоги. Представники компанії виправдали свої дії.

Скандал навколо Auchan: торгову мережу викрили у підтримці російських окупантів   - today.ua

За даними розслідування The Insider, Le Monde і Bellingcat, постачання "гуманітарки" у вигляді цигарок, запальничок, футболок, шкарпеток, бритв та багатьох інших товарів розпочалося ще у березні минулого року. Мережа Auchan, на відміну сотень інших організацій, вирішила не залишати російський ринок.

При цьому торговельна мережа наче засудила дії окупантів. Постачання рашистам позиціонувалося як "гуманітарна допомога". Він складався з асортиментних позицій зі складів, а також допомоги, зібраної волонтерами в різних магазинах РФ. У деяких регіонах постачання велися разом із місцевими органами влади.

Також з'явилася інформація, що Auchan допомагав російській владі виявляти ухилянтів від мобілізації. Співробітники збирали та передавали у військкомати інформацію про своїх працівників, а потім вручали їм повістки та пропонували звільнитися.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Скандал навколо Auchan: торгову мережу викрили у підтримці російських окупантів

Розслідувачі нагадали, що за міжнародним правом гуманітарною допомогою під час міжнародних конфліктів є лише допомога мирному населенню. Підтримка однієї з воюючих сторін може спричинити санкції та призвести до виходу Auchan з ринку. У Росії компанія займається роботою 230 супермаркетів і заробляє близько 3,2 мільярда євро на рік.

В Україні неодноразово вимагали оголосити бойкот Auchan та звернути увагу влади на дії рітейлера, яка намагається всидіти на двох стільцях.

Скандал навколо Auchan: торгову мережу викрили у підтримці російських окупантів

Топ-менеджмент Auchan відреагував на звинувачення. У компанії заперечили причетність до дій, зазначених у звіті аналітиків.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Після ознайомлення з розслідуванням, проведеним Le Monde, прес-групами Bellingcat та The Insider, Auchan Retail бажає прокоментувати і категорично заперечує факти, про які повідомляється в ході цього розслідування, та їх інтерпретацію. Auchan Retail дуже здивований цими звинуваченнями, які не підтвердилися після внутрішнього розслідування", - зазначено у повідомленні мережі.

Раніше у центрі скандалу опинилася французька компанія Bonduelle: бренд також підтримав російських окупантів.