Скандал на польській митниці: волонтери через бюрократію не можуть завезти дрони для ЗСУ

Волонтери надають значну підтримку ЗСУ, закуповують техніку та обладнання, придбані за гроші небайдужих громадян. Стало відомо про скандал на польській митниці. У благодійників виникли труднощі під час перетину кордону – їм заборонили ввезення дронів Mavic 3, які критично необхідні захисникам на фронті.

Скандал на польській митниці: волонтери через бюрократію не можуть завезти дрони для ЗСУ - today.ua

Волонтер Тарас Маланюк залишив на своїй сторінці у Facebook звернення до українців, президента Володимира Зеленського, Міністерства оборони та МВС. Він заявив, що його волонтерській групі "УКРСПЕЦІМПОРТ" оголосили війну, яка безумовно комусь вигідна. Чоловік пояснив, що закуповує все необхідне для ЗСУ у європейських магазинах – за мінімальними цінами, зі знижками та без сплати ПДВ.

"Руками польських митників нам відмовили в тому, щоб перевезти в Україну вантаж на загальну вартість понад 420 000 євро. Там немає жодної забороненої позиції. Натомість там є 175 дронів Mavic 3, які критично необхідні на фронті. І, мабуть, саме низькі ціни закупівель через нас і є причиною цієї війни проти нас", – написав Маланюк.

Скандал на польській митниці: волонтери через бюрократію не можуть завезти дрони для ЗСУ

Зазначено, що ціни товарів, які вдалося закупити для армії, в 1,5-2 рази нижчі від тих, які представлені в Україні. На думку волонтера, йдеться про звичайне мародерство. Чоловік висунув ще одну версію того, що відбувається – тендери на закупівлю дронів за завищеними цінами. І у волонтерів немає можливості брати участь у них.

Тарас наголосив, що він зі своїми соратниками продовжить боротьбу заради українських бійців. Проте перепони у роботі призводять до затримок постачання, на які розраховують наші воїни.

Волонтер уточнив, що польські прикордонники не дали оформити вантаж. Причиною було названо наявність батарейок до дронів, пультів керування, пропелерів та пультів керування. Українцям заявили, що це товари подвійного вжитку. Тепер навіть найвідоміші національні благодійні фонди не мають права самостійно їх ввозити. Аналогічна ситуація виникла і на кордоні зі Словаччиною.

Маланюк наголосив, що готовий надати зацікавленим сторонам усі документи та підтвердити відсутність комерційного інтересу. Техніка, зокрема дрони, закуплена на пожертвування для українців, та заощадила замовникам значні суми.

Скандал на польській митниці: волонтери через бюрократію не можуть завезти дрони для ЗСУ

Волонтер закликав домогтися максимального спрощення прикордонного контролю та обмежень у Польщі, Румунії та Словаччині для товарів, які прямують до України, а не влаштовувати "танці з бубнами". Тарас Маланюк вважає, що прикордонники використовують будь-який привід, щоб не пропускати машини з вантажем, на який чекають багато військових частин.

Раніше стало відомо, що Міноборони України закуповує продукти для ЗСУ за завищеними цінами. Зокрема десяток яєць придбали по 170 грн. Це викликало суспільний резонанс та скандал серед чиновників. Правоохоронці перевіряють інформацію та вже почали карати винних.