Штраф до 50 тисяч євро або тюремний термін: українських біженців попередили про покарання за незаконну роботу у Німеччині

Автор: Леся Ловіцька

Німеччина стала другою країною після Польщі за кількістю українських біженців, прийнятих після початку повномасштабної війни. Багато хто з них активно шукає роботу. Стало відомо, що наші співвітчизники можуть отримати значні штрафи і навіть ув'язнення за порушення трудового законодавства.

Штраф до 50 тисяч євро або тюремний термін: українських біженців попередили про покарання за незаконну роботу у Німеччині  - today.ua

У німецько-українській асоціації "Українці в Німеччині/Ukrainian Future" повідомили, що покарання за нелегальну роботу загрожує як працівникам, так і роботодавцям. У цьому незнання відповідних законів не звільняє громадян відповідальності.

"Що саме на вас чекає, залежить від того, як буде оцінена ваша вина – як адміністративне правопорушення чи як злочин", – зазначили в організації.

Адміністративне правопорушення передбачає штраф до 50 тисяч євро. Таке ж покарання отримають люди, які не зареєструють свій бізнес та не внесуть свою компанію до ремісничого реєстру, не нададуть необхідні документи або зроблять це надто пізно.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

Штраф до 50 тисяч євро або тюремний термін: українських біженців попередили про покарання за незаконну роботу у Німеччині

У разі, якщо контролюючі органи приймуть рішення, що бізнесмен скоїв злочин, йому загрожує ще більший грошовий штраф чи арешт.

Українців попередили, що при працевлаштуванні найманих працівників та відсутності оплати за них внесків до фонду соціального страхування, а також у разі, якщо іноземці працювали без відповідного дозволу та оформлення документації, або їх умови праці були гіршими, ніж у німців, також передбачено суворе покарання.

Штраф до 50 тисяч євро або тюремний термін: українських біженців попередили про покарання за незаконну роботу у Німеччині

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нелегальне працевлаштування працівників може призвести до ув'язнення терміном до п'яти років або навіть більше. Ухилення від сплати податків спричиняє штраф або арешт. А за роботу без дозволу можуть накласти штраф до 5 тисяч євро.

Нагадаємо, що українські біженці можуть отримати штраф до 1000 євро чи тюремний термін за незаконну зйомку людей.