Сезонна робота у Польщі: які зарплати пропонують українським біженцям

Автор: Леся Ловіцька

Сезонна робота в Польщі була затребувана і до війни. Зараз попит на вакансії без досвіду зріс у рази. Стало відомо, які зарплати пропонують українським біженцям.

Сезонна робота у Польщі: які зарплати пропонують українським біженцям - today.ua

Після повномасштабного вторгнення Росії до України мільйони наших земляків стали біженцями. Польща є найпопулярнішим напрямком для співвітчизників, які рятуються від війни. За минулі місяці у дружній країні за спрощеною процедурою працевлаштувалися понад 270 тисяч українців. Зарплата в найприбутковіших сферах становить понад 4,2 тисячі злотих нетто.

Сезонна робота у Польщі може бути дуже вигідною. Робота на музичних фестивалях – найприбутковіша. Заробіток варіюється в межах 20-24 злотих на годину.

Сезонна робота у Польщі: які зарплати пропонують українським біженцям

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Няні, які доглядають дітей поляків під час їхньої відпустки, отримують 20 злотих нетто на годину. Батьки, які беруть із собою помічницю, додатково оплачують щогодини її роботи, а також покривають витрати. Зарплата складає близько 3520 злотих на місяць за 22 восьмигодинних робочих днів. Якщо пощастило влаштуватися за оплату 24 злотих на годину, сума збільшується до 4224 злотих нетто на місяць.

Хостес отримує 18-20 злотих на годину, збирач овочів – 15-16 злотих на годину. Працівникам кол-центрів, кінотеатрів, адміністраторам у готелях, продавцям морозива, сувенірів, офіціантам та помічникам кухарів платять менше – від 13,5 до 15 злотих на годину.

За даними експертів, молодим людям, які хочуть підзаробити у сезон відпусток, легко знайти роботу. У Польщі багато пропозицій, їхня кількість постійно зростає. Роботодавці часто не вимагають від персоналу особливих навичок та досвіду.

Сезонна робота у Польщі: які зарплати пропонують українським біженцямФахівець із ринку праці Кшиштоф Інглот зазначив, що роботодавці пропонують новим співробітникам навчання. Однак на деяких посадах враховуються сертифікати та пройдені курси.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У списку найоплачуваніших підробітків, які вимагають відповідної сертифікації та підготовки, — інструктори та рятувальники біля басейну. Їхній гонорар - 18-20 злотих нетто на годину.

Нагадаємо, що незабаром українських біженців у Польщі забезпечать найдешевшим житлом.