Найскладніший опалювальний сезон в Україні: де, як та за скільки можна купити дрова

Найскладніший опалювальний сезон в Україні очікується наприкінці 2022-го та на початку 2023 року. Уряд почав готуватися до зими ще на початку літа. Багато наших співвітчизників почали запасатися дровами. Стало відомо, де, як та за скільки можна купити дрова.

Найскладніший опалювальний сезон в Україні: де, як та за скільки можна купити дрова - today.ua

Наша країна веде кровопролитну війну з РФ, тому більше не може закуповувати енергоносії. Заступник міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України з цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Сергій Власенко повідомив про зростання попиту на дрова. Цього року він збільшився майже вдвічі порівняно з 2021-м.

За попердніми заявками місцевої влади та населення, лісгоспи Державного агентства лісових ресурсів України мають підготувати до опалювального сезону 7,5 млн. кубів дров. Більшість із зазначеного обсягу традиційно закуповує населення. Максимальна кількість заявок на дрова надійшла з Миколаївської, Донецької та Одеської областей.

Процедуру закупівлі дров у лісівників спростили.

"Щоб покрити потреби держави у дровах, лісгоспи вже сьогодні готові збільшувати обсяги заготівлі за рахунок невикористаного за попередні роки обсягу лісосіки та заходів щодо догляду за лісом", - зазначив Власенко.

Найскладніший опалювальний сезон в Україні: де, як та за скільки можна купити дрова Українці, які хочуть придбати дрова, повинні:

  • зробити заявку до лісництва за місцем проживання;
  • вказати необхідний обсяг дров;
  • сплатити покупку через термінал у лісництві чи через інтернет.

Деякі лісгоспи можуть надати послугу з доставки дров.

Ціни різняться залежно від регіону. Максимальна вартість дров у Львівській області – 1205 грн/куб, мінімальна – у Харківській області – 684 грн/куб.

Нагадаємо, що "Нафтогаз" оголосив дефолт і може зірвати опалювальний сезон. Раніше компанія попросила 150 млрд грн у Кабміну.

ДЖЕРЕЛОgreenpost.ua