Ринок землі: в Україні спростили процедуру купівлі ділянки

В Україні змінили правила придбання земельних ділянок. Нові вимоги мають спростити українцям процедуру оформлення угоди щодо купівлі-продажу землі.

Ринок землі: в Україні спростили процедуру купівлі ділянки - today.ua

Спрощена процедура купівлі землі стосуватиметься лише тих угод, предметом яких є невеликі земельні ділянки для садівництва або особистого господарства. Покупців земельних ділянок для ведення особистого господарства не перевірятимуть у всіх реєстрах, проте вимога про надання декларації про доходи збережеться.

Варто зазначити, що якщо буде виявлено, що людина вказала неправдиву інформацію у декларації про доходи, то раніше придбана земельна ділянка може бути конфіскована.

Поправки до законодавства, яке є підставою для проведення земельної реформи в Україні, прописано у проекті закону №6199 "Про уточнення положень про вчинення нотаріальних та реєстраційних дій у процесі набуття прав на земельні ділянки". Документ ухвалено Верховною Радою у першому читанні. "За" проголосували 249 народних обранців. Ринок землі: в Україні спростили процедуру купівлі ділянки У записці пояснення до законопроекту сказано, що існуюча в країні законодавча база земельної реформи вимагає вдосконалення. Автори документа пропонують змінити механізм реалізації переважного права на покупку ділянки та перевірки потенційного покупця.

Крім того, у проекті закону №6199 пропонується розширити коло осіб, які не мають права купувати землю в Україні. Зокрема, до "забороненого" списку пропонується включити кінцевих бенефіціарів, якщо вони перебувають під санкціями.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці почали масово продавати городи через підвищення податку на землю.