В Україні подорожчали земельні ділянки: скільки коштує гектар у різних регіонах країни

В Україні з 1 липня минулого року запустили ринок продажу землі для сільськогосподарських потреб. Продавати та купувати ділянки поки що можуть лише фізособи, а з 2024 року таке право з'явиться у компаній. Названо ціни на землю у різних регіонах країни.

В Україні подорожчали земельні ділянки: скільки коштує гектар у різних регіонах країни - today.ua

На кінець жовтня поточного року вартість гектара землі в Україні зросла до 37 867 грн. Ціни трохи збільшилися, незважаючи на повномасштабну війну з Росією. В аналогічний період минулого року гектар продавали дешевше – по 36 562 грн.

Традиційно максимальна ціна землі – у центральному регіоні України, оскільки там вона найродючіша.

За даними сервісу моніторингу Опендатабот, у лютому в країні реалізували близько 10 тисяч гектарів, а зараз, через майже дев'ять місяців війни, продаж впав у чотири рази - до 2,5 тисячі гектарів на тиждень.

В Україні подорожчали земельні ділянки: скільки коштує гектар у різних регіонах країни

Максимальні ціни на земельні ділянки зафіксовані у Київській області – 61 835 грн/га, Львівській області - 62 816 грн/га, а також на Івано-Франківщині – 65 334 грн/га.

Мінімальні ціни – у прифронтових регіонах – на Сумщині -28 767 грн/га, Харківщині – 21 792 грн/га та Чернігівщині – 18 361 грн/га. Продажів у частині тимчасово окупованої Запорізької області практично відсутні.

Загалом, за даними на кінець жовтня, в Україні продали 289 тисяч га. Йдеться про менше 1% від загальної площі 42,4 млн га с/г землі.

За весь час роботи ринку землі середня вартість гектара становила близько 37 тис. грн/га. Ціни у травні 2022 року, у перший місяць після відновлення роботи досягали 43 тис. грн/га.

Раніше повідомлялося, кого звільнили від сплати земельного податку різні види ділянок.

ДЖЕРЕЛОНа пенсии