Зруйновані під час війни будинки відновлять: коли і хто в першу чергу отримає житло в Україні

Автор: Леся Ловіцька

Багато українців втратили нерухомість через бойові дії в країні. Війна забрала у них дах над головою – будинки сильно пошкоджені чи зруйновані. Стало відомо, коли та хто насамперед отримає житло.

Зруйновані під час війни будинки відновлять: коли і хто в першу чергу отримає житло в Україні  - today.ua

Чиновникам важко підрахувати збитки, заподіяні житловому комплексу України рашистами. У Київській області російські окупанти знищили 161 багатоповерховий та 4835 приватних будинків, ще 975 багатоповерхових та 13 292 приватних будинки отримали пошкодження.

Влада пообіцяла збудувати в регіоні ще 560 нових будинків. Житло насамперед отримають сім'ї загиблих чи поранених захисників України, пенсіонери, багатодітні сім'ї, вагітні, люди з інвалідністю та інші вразливі категорії осіб. Інші поки що змушені залишатися у родичів і друзів, або винаймати житло.

Експерти зазначають, що вимушеними переселенцями в Україні стали 12 мільйонів людей. Перед державою стоїть завдання – як і куди їх розселяти.

Популярні зараз

Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“

Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко зазначив, що громадяни також потребують роботи – і поки що невідомо, як вирішити проблеми. Він нагадав, що до війни в Україні будували до 8 млн. кв. м на рік. Нині 5-6 млн кв. м.

На відновлення зруйнованих будинків знадобиться від 8 до 10 років за наявності фінансування. Якщо не буде, процес відновлення розтягнеться на десятиліття.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зруйновані під час війни будинки відновлять: коли і хто в першу чергу отримає житло в Україні Чиновники сподіваються на репарації, які після війни має отримати Україна від РФ. При цьому Німеччина досі їх платить, тому на це підуть десятиліття.

Нагадаємо, що українці купують квартири, зруйновані під час війни із Росією. Деякі з них продаються за смішною ціною в 10 тисяч доларів.

Головне