Today.ua

Робота у Франції: які вакансії і зарплати пропонують українським біженцям без знання мови

Війна змусила багатьох українців виїхати до дружніх європейських країн. Багато біженців опинилися у Франції. Експерти проаналізували, які вакансії та зарплати пропонують без знання мови.

Українські біженці, котрі отримали тимчасовий захист у Франції, мають право на професійну діяльність. Наші співвітчизники можуть влаштуватися на роботу або відкрити свій бізнес.

На сайті refugies.info представлена інформація, як українським біженцям влаштуватись у Франції. Там можна дізнатися про варіанти навчання та працевлаштування для тих, хто не володіє французькою мовою.

Погодинна ставка мінімальної оплати у Франції складає 10,57 євро. При цьому мінімальна місячна зарплата за робочого тижня 35 годин - 1603 євро.

Спочатку біженцям потрібно зареєструватися у центрі зайнятості (pole emploi), що можна зробити онлайн. У базі - максимум вакансій у країні. Їх можна проглядати навіть без реєстрації.

У Франції мають попит портали з пропозиціями роботи, де можна самостійно знайти вакансії. У їх числі Qapa, Cadremploi, Glassdoor, Regionsjob, Lagriculture-recrute, Adzuna, Keljob, Technojobs, Indeed.

Без знання мови можна влаштуватися на рецепшен до готелю Парижа, однак потрібно добре володіти англійською. Річна зарплата становитиме від 27 тисяч євро за 30-денний робочий тиждень.

За сезонну роботу із озеленення пропонують від 20 тисяч євро на рік плюс бонуси. Робота з догляду з людьми похилого віку оцінюється мінімально – від 10,8 євро за годину.

Є багато пропозицій працювати на упаковці підприємств харчової промисловості. Таких вакансій більше у відповідних групах у соцмережах (Facebook-група "Робота у Франції"), а також на сайтах українською мовою.

Оператору кондитерського виробництва у французькому Реймсі пропонують зарплату в 1000 євро на місяць бонуси за 7,5-годинного робочого дня. За роботу на шоколадній фабриці в передмісті Парижа пропонують зарплату 10 євро на годину за 8-10-годинний робочий день. Зарплата – від 2000 євро. Аналогічний дохід можна отримати, працюючи на виробництві кави чи мармеладу в Парижі або на молочному заводі у Бордо.

Фасуючи іграшкові конструктори та конструктори на конвеєрі в Марселі, можна заробити до 3000 євро на місяць (14 євро на годину). Робочий день – 10-12 годин, на тиждень надається один вихідний.

Нагадаємо, які вакансії доступні українцям без знання мови у Польщі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ