Today.ua

Робота в Україні під час війни: які вакансії та зарплати пропонують в умовах кризи

Робота в Україні через запровадження воєнного стану зазнала змін. Однак люди поступово повертаються до звичайного життя і вакансій на ринку праці стає дедалі більше. Стало відомо, які професії найбільш популярні в умовах кризи, і які зарплати пропонують претендентам.

Повномасштабний напад Росії на нашу країну різко змінив ситуацію на ринку праці. Багато спеціальностей стали незатребуваними, а попит на професіоналів деяких галузей узагалі впав. Проблеми зараз у кіноіндустрії, шоу-бізнесі, авіації та невиробничому секторі. Юристи, маркетологи, страховики виявилися не найбільш потрібними. А ось працівники у сфері обслуговування дуже затребувані.

В Україні багато вакансій кухарів, офіціантів, швачок, барменів та прибиральників. Достатньо пропозицій у б'юті-сфері. За даними експертів з працевлаштування, великий попит на перукарів, косметологів, майстрів манікюру – жінки повертаються до салонів краси, бажаючи бути красивими та доглянутими. Мінімальна зарплата стиліста у Києві – від 10 тисяч гривень.

Продавці-касири заробляють 9-15 тисяч гривень. В агропромисловості можна заробляти до 20 тисяч гривень на місяць. Затребувані будівельники – вони одержують близько 20-25 тисяч гривень.

Водії також користуються попитом – їхня праця в середньому оплачується 30 тисячами гривень на місяць. Найбільш дохідна сфера – традиційно ІТ, там зарплати залишаються високими.

Раніше максимальні зарплати пропонували у столиці, а зараз – на заході країни. Також високий заробіток пропонують у Дніпрі.

Аналітики зазначають, що в наш час однієї спеціальності може виявитися мало. І слід задуматися про здобуття нової професії.

Нагадаємо, що робота в Україні тепер регулюється ще одним трудовим договором – без фіксованого періоду та гарантій. Верховна Рада ухвалила закон про фрілансерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ