Today.ua

Робота у Польщі: куди працевлаштовуються українські біженці з вищою освітою

Українські біженці у Польщі можуть розраховувати на роботу залежно від своєї кваліфікації. Багато хто має вищу освіту та працевлаштовується за професією.

Аналітики вивчили ситуацію із українськими біженцями за кордоном. Вони опитали 3000 респондентів та дізналися, що більшість переселенців 30-44 років приїхали до Польщі з дітьми. Тільки 14% опитаних прибули з чоловіками, більшість із них старші 60 років. Найбільше одинаків – пенсіонери та молоді люди віком до 29 років.

Близько половини біженців заявили про наявність вищої освіти. У них гарна кваліфікація та половина з українців хочуть працювати. 14% були влаштовані в адміністрації, 5% — у сфері охорони здоров'я, 10% — у сфері освіти, 4% — у галузі інформаційних технологій.

Половина наших співвітчизників, які опинилися у Польщі, ніколи там раніше не були та не підтримували зв'язку з тими, хто був. Така сама частина респондентів трохи розуміють польську мову.

Робота в Польщі раніше була більш цікавою для чоловіків, які працювали у сфері транспорту та будівництва. Вони повернулися до України, щоб захищати її від рашистів. Тепер же в дружній країні більше жінок, які були зайняті в інших сферах.

Українські біженці у Польщі найчастіше працевлаштовуються у сферах: IT (48%), будівництва (33%), ресторанах та готелях (32%), сфері послуг (24%), освіти, охорони здоров'я, адміністрації, промисловості (20%), сільському господарстві та торгівлі (18%).

Статус захисту офіційно запросили понад мільйон українських громадян. Близько половини з них - діти.

Місцевий уряд спростив працевлаштування для приїжджих. Робота в Польщі доступна їм без спецального дозволу. Бажаючим організували мовні курси із стипендією.

Хороша робота в Польщі доступна далеко не всім українським біженцям. Раніше стало відомо, де найчастіше працевлаштовуються наші земляки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ