Робота у Польщі: куди працевлаштовуються українські біженці з вищою освітою

Українські біженці у Польщі можуть розраховувати на роботу залежно від своєї кваліфікації. Багато хто має вищу освіту та працевлаштовується за професією.

Робота у Польщі: куди працевлаштовуються українські біженці з вищою освітою - today.ua

Аналітики вивчили ситуацію із українськими біженцями за кордоном. Вони опитали 3000 респондентів та дізналися, що більшість переселенців 30-44 років приїхали до Польщі з дітьми. Тільки 14% опитаних прибули з чоловіками, більшість із них старші 60 років. Найбільше одинаків – пенсіонери та молоді люди віком до 29 років.

Близько половини біженців заявили про наявність вищої освіти. У них гарна кваліфікація та половина з українців хочуть працювати. 14% були влаштовані в адміністрації, 5% — у сфері охорони здоров'я, 10% — у сфері освіти, 4% — у галузі інформаційних технологій.

Половина наших співвітчизників, які опинилися у Польщі, ніколи там раніше не були та не підтримували зв'язку з тими, хто був. Така сама частина респондентів трохи розуміють польську мову.

Робота в Польщі раніше була більш цікавою для чоловіків, які працювали у сфері транспорту та будівництва. Вони повернулися до України, щоб захищати її від рашистів. Тепер же в дружній країні більше жінок, які були зайняті в інших сферах.

Робота у Польщі: куди працевлаштовуються українські біженці з вищою освітою Українські біженці у Польщі найчастіше працевлаштовуються у сферах: IT (48%), будівництва (33%), ресторанах та готелях (32%), сфері послуг (24%), освіти, охорони здоров'я, адміністрації, промисловості (20%), сільському господарстві та торгівлі (18%).

Статус захисту офіційно запросили понад мільйон українських громадян. Близько половини з них - діти.

Місцевий уряд спростив працевлаштування для приїжджих. Робота в Польщі доступна їм без спецального дозволу. Бажаючим організували мовні курси із стипендією.

Хороша робота в Польщі доступна далеко не всім українським біженцям. Раніше стало відомо, де найчастіше працевлаштовуються наші земляки.

ДЖЕРЕЛОРБК