Today.ua

Робота у Польщі: які вакансії і зарплати пропонують українським біженцям

Польща прийняла найбільше біженців з України, які поки що не повертаються на батьківщину. Вони не сподіваються на виплати від держави та намагаються працевлаштуватися. Знайти роботу в умовах конкуренції та незнання мови – складне завдання. Стало відомо, які вакансії та зарплати пропонують у сусідній країні.

Більшість пропозицій на польських сайтах щодо пошуку роботи передбачені для чоловіків. Робота в Польщі для них наступна: потрібні водії, оператори спецмашин, слюсарі, маляри, а також різнороби. Жінкам пропонують вакансії пакувальниць, збиральниць ягід, на ферму чи виробництво. Багато підприємств та заводів готові працевлаштовувати людей без досвіду роботи та навчати.

Найпопулярніші вакансії в Польщі зараз: робітники на склади, пекарню, на упаковку одягу, косметики, на сортування ягід, помічником у ресторан, на виробництво конвертів.

Багато підприємств Польщі оплату вважають погодинно, а чи не помісячно. Якщо українці не зможуть працювати звичні 12 годин, вони отримають зарплату за 10-годинний робочий день. Протягом робочого дня люди мають три-чотири 20-хвилинні перерви. Надлишки можуть вирахувати із заробітку.

Частина роботодавців надає безкоштовне житло, особливо якщо виробництво або завод знаходяться далеко від населеного пункту. Мінімальна зарплата становить 2900 злотих на місяць (19 150 грн). Складальникам ягід пропонують 3500-5000 злотих (23 000-33 000 грн). Слюсарям, електрикам та іншим спеціалістам пропонують 7000 злотих на місяць (близько 46 000 грн).

Офіційні агенції з працевлаштування у Польщі називаються Powiatowy Urzad Pracy (PUP). Реєстрація на біржі дає право на навчання потрібним спеціальностям та безкоштовну медичну страховку. Також протягом перших трьох місяців виплачують допомогу з безробіття – близько 840 злотих на місяць.

Вакансії представлені і на сайтах: jooble.org, pracuj.pl, olx.pl/praca, praca.pl, oferty.praca.gov.pl, gowork.pl, jobs.pl, infopraca.pl, tvojarabota.pl, worklife.com.ua, europeservice.com.ua.

Тестувальники, програмісти, маркетологи та веб-дизайнери можуть шукати пропозиції на порталах indeed.com, glassdoor.com, linkedin.com.

Всім польським агенціям із працевлаштування заборонено брати гроші з претендентів. Вони одержують гроші від роботодавців – за пошук персоналу.

Раніше стало відомо, що українські біженці почали отримувати у Польщі подарункові талони на 13 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ