Українці назвали основні проблеми при працевлаштуванні під час війни

Автор: Леся Ловіцька

Робота стала гострим питанням для українців, які через війну втратили прибутки. Понад 40% працездатного населення залишились без заробітку та активно намагається працевлаштуватися. Шукачі назвали основні проблеми, з якими вони зіткнулися.

Українці назвали основні проблеми при працевлаштуванні під час війни  - today.ua

Роботу в Україні шукають багато людей, які втратили засоби для існування або ті, в кого зменшилася зарплата. Кожна четверта працевлаштована людина може потрапити під скорочення.

Українці активізувалися, щоб знайти нові місця через незадоволеність рівнем доходу, а також нестабільним становищем компанії на ранку. За даними кадрового порталу grc.ua, зараз в активному пошуку роботи кожен другий спеціаліст (52,3%), а ще 16% українців планують шукати роботу у найближчому майбутньому.

Українці назвали основні проблеми при працевлаштуванні під час війни

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Чоловіки “штурмують“ ТЦК після ухвалення закону про мобілізацію: усі не встигнуть оновити свої дані

Стало відомо, що більшість претендентів витрачає на працевлаштування близько півроку. Третині для цього потрібно 3-6 місяців незалежно від досвіду та віку.

Примітно, що співбесіди та переговори з роботодавцями продовжуються довше у більш кваліфікованих спеціалістів. Процес пошуку роботи у них може тривати і понад півроку.

Серед проблем, які назвали українці, – дискримінація за віком. Близько 1,5% респондентів зізналися, що зіткнулися з ейджизмом під час війни.

Українці назвали основні проблеми при працевлаштуванні під час війни

Однак головні складнощі полягають у зменшенні та кількості актуальних вакансій та зниженні рівня заробітних плат. Роботодавці стали більш вимогливими до кандидатів, оскільки вони опинилися в більш вигідному становищі і мають великий вибір.

Багато хто не хоче приймати переселенців, а також батьків, діти яких не займаються в садочках та школах офлайн.

Українці назвали основні проблеми при працевлаштуванні під час війни Здобувачі відзначили високу конкуренцію на робочі місця. Багато хто не може похвалитися хорошим знанням іноземних мов, а також не має навичок та знань для посад, на які претендує.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Не зазнали проблем під час працевлаштування лише 2% опитаних українців.

Раніше повідомлялося про ситуацію із роботою в Києві. Названо фахівців, які отримують найвищі зарплати у столиці.