Робота для українських біженців у Німеччині: вимоги для працевлаштування

Автор: Леся Ловіцька

Багато українських біженців у Німеччині сподіваються на себе, а не на виплати від держави. Робота для наших співгромадян є навіть без кваліфікації.

За даними опитувань, понад 70% українців, які поїхали до Німеччини через війну, мають вищу освіту. Біженці одразу отримують право на роботу у ФРН. В організації Integration durch Qualifizierung (IQ) уточнили, що потрібна: реєстрація у місцевому відомстві у справах іноземців та документ, що підтверджує дозвіл на перебування в Німеччині з позначкою на дозвіл працювати. Достатньо попереднього тимчасового посвідчення (Fiktionsbescheinigung).

Відразу працевлаштуватися можна тільки за такими нерегламентованими професіями, що не потребують державного допуску: продавець, автомехатронік, офіс-менеджер, бухгалтер, програміст, перукар, економіст, математик, біолог та багато інших. Біженцям, які претендують на такі вакансії, не потрібне формальне визнання документів про освіту.

Іноземці можуть запросити оцінку диплому в Центральному відомстві з питань закордонної освіти та отримати сертифікат, вартість якого становитиме 200 євро.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Робота для українських біженців у Німеччині: вимоги для працевлаштування За регламентованими професіями доведеться підтвердити диплом. Це спеціальності у галузях медицини, навчання, архітектури, інженерії, юриспруденції та інших.

Дізнатися, чи потрібно підтверджувати зарубіжний диплом у Німеччині, можна на сайті Anerkennung-in-deutschland.de - у розділі Anerkennungsfinder.

Довідки про пошук роботи та визнання кваліфікації доступні в одній з державних консультаційних служб та місцевих відділеннях мережі IQ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також можна звернутися до Федерального агентства з праці за телефоном 0 911 178-79-15 українською та російською мовами.

Нагадаємо, які виплати доступні українським біженцям у Німеччині.