Today.ua

Робота для українських біженців: чому одні швидко її знайшли, а інші досі у пошуках

Українські біженці не задовольняються виплатами від держав, де зупинилися. Робота для них – першочергове питання. Однак багато хто стикається з серйозними труднощами у пошуку вакансій, оскільки європейський ринок праці дуже відрізняється від вітчизняного.

Консультантка з пошуку роботи та коуч Євгенія Склярець зазначила, що українські біженці умовно поділяються на дві категорії. Одні активно шукають своє місце під сонцем, інші чекають, що їм нададуть блага.

"Ті, хто щодня спрямовував зусилля на те, щоб знайти роботу, вони знайшли. Шукали, відправляли резюме, ходили відкрито до компаній і пропонували себе. Для них пошук роботи в середньому зайняв від 8 днів до 1,5 місяців. Друга категорія – люди, які сумнівалися і були не впевнені, спочатку вирішили вивчити англійську, переробити резюме, пройти додаткові курси, а потім шукати роботу, але через велику кількість підготовчих дій людина втомлюється, у неї вичерпується енергія і їй вже не до пошуку роботи. Хто довго сумнівався, той поки що нічого не знайшов", - пояснила Склярець.

За словами експертки, українці добре відомі на європейському ринку як працьовиті та відповідальні працівники. Багато хто не поділяє роботу на "чисту" та "брудну". Євгенія впевнена, що українські біженці мають переходити до пошуку роботи у своєму напрямку.

HR-менеджер підкреслила, що багато наших земляків придумали собі, що є якийсь європейський рівень, якого вони поки що не досягли. Найбільшою проблемою для них є комунікативні навички.

Євгенія Склярець нагадала, що важливо мати презентувати себе та свої навички у професії. Вона переконана, що після роботи в Європі до України повернуться "оновлені" люди. Вони шукатимуть вищий заробіток та розвиватимуть кар'єру.

Нагадаємо, яка ситуація на ринку праці в Україні. Багато наших співвітчизників активізували пошук роботи. Стало відомо, які вакансії та зарплати пропонують їм під час війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ